Проект
С Т А Т У Т
ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ м. Радивилів
ПРЕАМБУЛА
Радивилівська міська рада від імені територіальної громади міста Радивилова,
виражаючи волю територіальної громади, що викликана гарантованим державою правом самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення, втілюючи принципи демократичного устрою держави та місцевого самоврядування, що забезпечують реалізацію конституційного права громадян брати участь в управлінні справами держави і громади, підтримуючи традиції місцевого самоврядування, піклуючись про зміцнення територіальної громади, що зумовлює єдність жителів та збереження матеріальної бази, забезпечуючи права і свободи жителів міста та гідних умов для їх проживання, що гарантують життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпеку людині і визнаються найвищою соціальною цінністю в Україні, дбаючи про збереження та примноження ідеалів та цінностей національних надбань територіальної громади, що здобувались протягом багатовікової історії міста, прагнучи розвивати і зміцнювати духовну, культурну та соціальну політику місцевого самоврядування, що надав кожному жителю можливість вільного і всебічного розвитку своєї особистості, дотримуючись Конституції, Законів України та Європейської хартії місцевого самоврядування, рішенням №—— від “___”____________200_ року, прийняли цей Статут - основний Закон територіальної громади міста Радивилова, який закріплює в місті Радивилові систему місцевого самоврядування, форми та порядок здійснення місцевого самоврядування територіальною громадою, функції і повноваження органів та посадових осіб місцевого самоврядування, статус органів самоорганізації населення.
РОЗДІЛ І. Місто Радивилів, його статус, атрибути і основні ознаки.
Стаття 1.
Територіальна громада міста Радивилова (надалі територіальна громада) - жителі міста Радивилова, які об'єднані постійним проживанням і здійснюють в місті місцеве самоврядування (надалі міське самоврядування).
Стаття 2.
Місто Радивилів є самостійною адміністративно-територіальною одиницею - міським населеним пунктом, в межах якого громада здійснює міське самоврядування і має органи міського самоврядування, свою комунальну власність та свій місцевий бюджет.
Місто Радивилів має статус міста районного значення і згідно з адміністративно-територіальним устроєм України входить до Рівненської області.
Стаття 3.
Перша згадка про місто Радивилів датована 1564 роком.
Стаття 4.
День міста відзначається в четверту суботу травня кожного року
Стаття 5.
Місто Радивилів має свою символіку — герб і прапор. Опис герба. і прапора затверджені 16 квітня 1999 року на п”ятій сесії Радивилівської міської ради другого скликання.
Стаття 6.
Основними принципами міського самоврядування є:
- народовладдя;
- законність;
- гласність;
- колегіальність;
- поєднання місцевих і державних інтересів;
- виборність;
- правова, організаційна та матеріально-фінансова самостійність в межах повноважень, визначених цим статутом та іншими законами України;
- підзвітність та відповідальність перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб;
- державна підтримка та гарантія місцевого самоврядування;
- судовий захист прав місцевого самоврядування, дотримання конституційних прав і свобод людини;
Стаття 7.
Пріоритетними напрямками діяльності територіальної громади є:
- дотримання конституційних прав і свобод людини;
- гарантування безпеки та недоторканості життя і здоров'я людини, її честі та гідності;
- збереження історико-культурної спадщини міста та його архітектурної самобутності;
- забезпечення соціального захисту населення;
- задоволення національно-культурних потреб населення;
- створення дозвілля та місць відпочинку;
- відродження історичних пам'яток громади;
- створення умов для повноцінного духовного розвитку населення;
- сприяння розвитку духовних традицій громади;
- підтримання соціально-економічного розвитку економіки міста;
- здійснення охорони навколишнього середовища та поліпшення екологічної ситуації в місті;
Стаття 8.
Органи міського самоврядування можуть об'єднуватися з органами місцевого самоврядування інших міст України в асоціації, фонди, союзи тощо.
Органи міського самоврядування міста на договірних засадах можуть вступати у відносини з органами місцевого самоврядування міст зарубіжних країн або їх асоціаціями та входити до міжнародних асоціацій (союзів, фондів тощо) органів місцевого самоврядування.
Повноваження органів міського самоврядування не можуть бути переданими Асоціаціям та іншим добровільним об'єднанням органів місцевого самоврядування.
Стаття 9.
Органи та посадові особи міського самоврядування зобов'язані діяти на підставі та в межах повноважень, що передбачені чинним законодавством, а також видавати акти, що не суперечать закону.
Акти органів міського самоврядування та їх посадових осіб є обов'язковими для виконання всіма розташованими на території міста органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на території міста Радивилова.
Самовільне присвоєння визначених законом самоврядних та делегованих повноважень органів та посадових осіб міського самоврядування іншими органами та посадовими особами, а також перевищення наданих їм повноважень, не допускається.
Стаття 10.
Рішення органів державної влади, які призводять до додаткових видатків органів міського самоврядування, включаючи рішення про делегування повноважень виконавчої влади, виконуються в межах поданих державою органам міського самоврядування фінансових ресурсів.
Стаття 11.
Взаємовідносини органів та посадових осіб міського самоврядування з органами державної виконавчої влади базуються на засадах співробітництва та взаємодопомоги з метою забезпечення здійснення завдань соціально-економічного та культурного розвитку міста та реалізації в місті цілей, завдань та функції державної виконавчої влади.
Відносини органів та посадових осіб міського самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що перебувають у комунальній власності територіальної громади, будуються на засадах підпорядкованості, підзвітності та підконтрольності органам та посадовим особам міського самоврядування.
Відносини органів та посадових осіб міського самоврядування з підприємствами, установам й та організаціями, що не перебувають у комунальній власності територіальної громади, будуються на засадах поєднання договірного та адміністративного методів регулювання та підконтрольності у межах повноважень, наданих органам та посадовим особам міського самоврядування законом.
Органи і посадові особи міського самоврядування враховують у своїй діяльності позицію міських осередків політичних партій, громадських організацій, профспілок та інших об'єднань жителів міста, будують з ними відносини на основі партнерства, взаємної поваги і конструктивного співробітництва.
Стаття 12.
З метою забезпечення правопорядку в місті, територіальна громада у відповідності до закону може створювати правоохоронні структури та сприяти діяльності інших самоврядних органів охорони правопорядку, які створені та діють згідно з чинним законодавством.
Стаття 13.
Для висвітлення життя територіальної громади, офіційного оприлюднення актів міського самоврядування, громадського обговорення актуальних проблем життя міста територіальна громада засновує засоби масової інформації.
Стаття 14.
Контроль за діяльністю органів та посадових осіб міського самоврядування здійснюється лише уповноваженими на те органами та в порядку, передбаченому законом.
Органи та посадові. особи міського самоврядування підконтрольні органам виконавчої влади вищого рівня тільки з питань здійснення ними делегованих повноважень.
Органи державної влади, їх посадові особи не мають права втручатися в законну діяльність органів та посадових осіб міського самоврядування та вирішувати питання, що віднесені до їх власних повноважень.
Органи та посадові особи міського самоврядування є відповідальними, підконтрольними та підзвітними перед територіальною громадою.
РОЗДІЛ2.
Організаційно правова, матеріальна та фінансова основи місцевого самоврядування.
Стаття 15.
Міська рада, її виконавчий комітет є юридичними особами, мають власні повноваження, надані Законами України, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до чинного законодавства. Органи самоорганізації населення у разі створення діють у межах повноважень, наданих Законом та міською радою.
Стаття 16
Матеріальною та фінансовою основою місцевого самоврядування в місті є рухоме і нерухоме майно, доходи бюджету міста, позабюджетні цільові (в тому числі валютні) кошти, земля, природні ресурси, підприємства, організації та установи, що є у комунальній власності територіальної громади міста. Перелік об’єктів комунальної власності визначається рішенням міської ради на підставі Закону. Зміни до переліку об’єктів комунальної власності вносяться відповідно до рішень міської ради, прийнятих на підставі закону.
Стаття 17
Управління майном, що належать до комунальної власності територіальної громади міста, здійснюють виконавчі органи міської ради у межах, визначених міською радою у відповідному рішенні.
Стаття 18
Доцільність, порядок та умови відчуження та надбання об’єктів комунальної власності територіальної громади міста визначаються рішенням міської ради.
Стаття 19
Міська рада один раз на рік (до 1 березня) інформує територіальну громаду через місцеві засоби інформації про стан комунальної власності міста і про майнові операції з об'єктами комунальної власності та про виконання бюджету минулого року.
Глава 2.1.
Власні повноваження територіальної громади
Стаття 20
Територіальна громада має права і обов’язки у межах своїх повноважень вирішувати під свою повну відповідальність всі справи місцевого значення, якщо інше не передбачено законами України.
Стаття 21
До власних (самоврядних) повноважень місцевого характеру належать:
- планування (розробка програм) розвитку громади ;
- планування заходів по утриманню та розвитку лікарень, шкіл, житлових помешкань, спортивних споруд, місць відпочинку, соціальних установ, місцевої вуличної мережі ;
- планування та затвердження правил використання земель на території міста ;
- створення резерву земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності, для потреб спеціального планування ;
- планування та стимулювання розвитку промислової інфраструктури (дрібних та середніх підприємств і заводів);
- розвиток громадського пасажирського транспорту ;
- організація збору, транспортування та утилізації відходів ;
- будівництво та утримання каналізаційних систем та установок по очищенню стоків;
- охорона довкілля, збереження ландшафту на території громади ;
- заходи по дотриманню громадської безпеки та правопорядку ;
- заходи по забезпеченню пожежної охорони та медичної допомоги для постраждалих від нещасного випадку ;
- побудова та утримання кладовищ ;
- приватизація комунальної власності, зокрема, комунальних земельних ділянок (з метою сприяння, насамперед, розвитку дрібних та середніх промислових підприємств та заводів);
- формування та виконання місцевого бюджету ;
- встановлення місцевих податків, зборів та штрафів.
Глава 2.2.
Відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами,
установами та організаціями.
Стаття 22.
Відносини міської ради, її виконавчих органів з підприємствами, установами та організаціями, що знаходяться на території міста, базуються на дотриманні визначених Законом прав суб’єктів господарської діяльності і визначаються їх формою власності.
Стаття 23
У стосунках з підприємствами та організаціями, що перебувають у комунальній власності територіальної громади, міська рада та її виконавчі органи здійснюють такі функції:
приймають рішення про їх створення, ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання;
встановлюють розмір частки прибутку, яка підлягає зарахуванню до міського бюджету;
затверджують в порядку і межах, визначених законодавством, тарифи щодо оплати побутових, комунальних, транспортних та інших послуг.
Відносини міської ради та її виконавчих органів з підприємствами, установами та організаціями, що не перебувають у комунальній власності територіальної громади, будуються на договірній та податковій основі. Ці підприємства підконтрольні міській раді та її виконавчим органам у межах власних повноважень міської ради, наданих законом, а також з питань здійснення делегованих їм повноважень.
Стаття 24
За пропозицією міського голови, виконавчого комітету, постійної комісії міська рада приймає відповідне рішення та вносить пропозиції про передачу або прийняття у комунальну власність територіальної громади міста підприємств, установ та організацій, їх структурних підрозділів та інших об’єктів, що належать до державної та інших форм власності, якщо вони мають важливе значення для забезпечення комунально-побутових та соціально-культурних потреб міста.
РОЗДІЛ IIІ.
ОРГАНІЗАЦІЯ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В МІСТІ
ГЛАВА 3.1
ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ і ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ
МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В МІСТІ
Стаття 25
Система місцевого самоврядування в місті Радивилові визначається Конституцією України та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», а також цим статутом. Вона включає:
- територіальну громаду міста, яка складається із жителів, які постійно проживають в місті;
- міську раду - представницький орган місцевого самоврядування, який представляє територіальну громаду міста;
- міського голову;
- виконавчі органи ради (виконавчий комітет, відділи тощо);
- органи самоорганізації населення
- вуличні комітети.
Стаття 26
Міська рада інформує жителів міста через засоби масової інформації про систему місцевого самоврядування, яка діє в місті, не рідше одного разу на рік та не пізніше, як через місяць після змін у ній, які може внести міська рада.
Стаття 27
Розмежування повноважень між елементами місцевого самоврядування здійснюється згідно із Законом, цим статутом та рішеннями міської ради.
Стаття 28
Міська рада, міський голова, виконавчі органи міської ради обираються, утворюються та діють згідно з Конституцією України, Законом «Про місцеве самоврядування в Україні», цим статутом. Вони здійснюють свою діяльність, пов’язану з реалізацією функцій місцевого самоврядування за дорученням територіальної громади, від її імені та в її інтересах.
ГЛАВА 3.2.
ФОРМИ УЧАСТІ ГРОМАДЯН У МІСЦЕВОМУ САМОВРЯДУВАННІ
Стаття 29
Жителі міста Радивилова , члени територіальної громади здійснюють своє право на участь у місцевому самоврядуванні безпосередньо або через міську раду та органи самоорганізації населення.
Стаття 30
Право членів територіальної громади на участь у здійсненні місцевого самоврядування може бути реалізовано в таких формах:
- місцевий референдум;
- вибори депутатів міської ради та міського голови;
- загальні збори громадян за місцем проживання;
- місцеві ініціативи;
- громадські слухання;
- участь у роботі органів місцевого самоврядування та робота на виборних посадах місцевого самоврядування;
- через взаємодію органів місцевого самоврядування та об'єднань громадян;
- інші форми.
ГЛАВА 3.3.
МІСЦЕВИЙ РЕФЕРЕНДУМ
Стаття 31
Місцевий референдум є формою вирішення територіальною громадою питань, віднесених законодавством України до відання місцевого самоврядування, шляхом прямого волевиявлення жителями міста, які згідно із Законом мають право участі в місцевому референдумі.
Стаття 32
Порядок призначення та проведення місцевого референдуму визначаються Законом.
Стаття 33
Одна десята частина громадян, які проживають на території міста і мають право голосу, може порушити питання про дострокове припинення повноважень міської ради або міського голови за рішенням місцевого референдуму у порядку визначеному Законом.
Стаття 34
Рішення, прийняті місцевим референдумом, є обов'язковими для виконання на території міста.
ГЛАВА 3.4.
ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ ГРОМАДЯН ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ
Стаття 35
Компетенція та порядок проведення загальних зборів громадян за місцем проживання встановлюються «Положенням про загальні збори громадян за місцем проживання в Україні», затверджених Верховною Радою України та цим статутом.
Стаття 36
У випадках, коли скликання зборів пов'язане з певними організаційними труднощами (відсутність необхідних приміщень, необхідність додаткових коштів тощо)загальні збори провояться у формі конференції представників жителів вулиць, кварталів, будинків та інших територіальних утворень.
Стаття 37
Норми представництва на зборах ( конференціях) представників встановлюються в таких межах:
Від кожної вулиці м. Радивилова – по одному представнику, за виключенням вулиць: О.Невського, Кременецька, Грушевського, Маркелова, Мазепи, Почаївська, по яких встановлюється квота у два представника.
Стаття 38
Представники громадян для участі в зборах визначаються на зборах вулиць в приватному житловому фонді та на зборах жителів будинку убагатоквартирних будинках, у відповідності із встановленими цим статутом нормами.
Дозволяється участь в конференціях громадян за власним бажанням, якщо вони проживають на відповідній території
Стаття 39
Збори громадян за місцем проживання та конференції представників громадян можуть запровадити місцеві збори на засадах добровільного самооподаткування.
Стаття 40
У разі прийняття рішення про самооподаткування в рішенні загальних зборів громадян обов'язково визначаються:
- мета, з якою запроваджується самооподаткування:
- термін дії самооподаткування;
- територія, на якій запроваджується самооподаткування;
- порядок збирання та витрачання коштів населення, які зібрані на засадах самооподаткування;
- порядок звітності перед населенням міста про витрачання коштів самооподаткування.
ГЛАВА 3.5.
МІСЦЕВІ ІНІЦІАТИВИ
Стаття 41
Члени територіальної громади мають право ініціювати для розгляду міській раді будь-які питання, віднесені до відання місцевого самоврядування Законом у порядку, встановленому цим Статутом.
Стаття 42
Право на участь в ініціюванні та внесенні питань на розгляд міської ради мають члени територіальної громади міста Радивилова, які досягли 18 років і мають право голосу.
Стаття 43 Для ініціювання розгляду у міській раді питань члени територіальної громади створюють ініціативну групу у складі 20 жителів міста (не менше), про те складають заяву, підписану всіма членами ініціативної групи. Ця заява реєструється у міській раді. В заяві необхідно вказати:
- прізвище, ім'я та по батькові всіх членів ініціативної групи;
- мета створення ініціативної групи;
- територія, від якої ініціюється розгляд питань у міській раді (вулиця, квартал, будинок);
- місце та час проведення зборів громадян за місцем проживання для ініціювання розгляду питань у міській раді;
- інші відомості.
Стаття 44
Після реєстрації заяви ініціативна група проводить збори громадян за місцем проживання з питань місцевої ініціативи з обов'язковою участю депутатів міської ради. На зборах визначаються конкретні питання місцевої ініціативи для внесення на розгляд ради.
На зборах обов'язкова присутність не менше 150 громадян, членів територіальної громади міста (без врахування депутатів міської ради).
Міська рада сприяє ініціативній групі у проведенні зборів громадян.
Відповідальність за підтриманням громадського порядку під час проведення зборів несе ініціативна група, що є обов'язковою умовою проведення таких зборів.
Стаття 45
Збори громадян за місцем проживання з питань місцевої ініціативи приймають відповідне рішення більшості громадян, присутніх на зборах, відкритим або таємним голосуванням, що вирішується зборами. Рішення зборів підписується головою та секретарем зборів.
Стаття 46
За результатами зборів складається протокол, який у двох примірниках подається ініціативною групою в міську раду. У протоколі має бути зазначена кількість присутніх громадян, прізвища, ім'я та по батькові присутніх депутатів міської ради, питання місцевої ініціативи, які пропонуються зборами громадян на розгляд міської ради. До протоколу додається список громадян, які були присутніми на зборах, із зазначенням їх місця проживання та віку. Протокол підписується головою та секретарем зборів і присутніми на зборах депутатами міської ради.
Стаття 47
У строк не пізніше ніж через 7 днів після подання в міську раду протоколу зборів громадян розглядається постійною профільною комісією міської ради та готується питання місцевої ініціативи для розгляду на сесії міської ради.
Стаття 48
Міська рада на своїй сесії обов'язково на відкритому засіданні розглядає місцеву ініціативу за участю членів ініціативної групи та приймає відповідне рішення.
Стаття 49
Рішення, прийняті міською радою з питань місцевої ініціативи, обов'язково оприлюднюються на офіційній сторінці міської ради в мережі Інтернет та на стенді міської ради у термін не пізніше ніж через 10 днів після його прийняття. Копія рішення надається ініціативній групі з питань місцевої ініціативи.
Стаття 50
Ці рішення набувають чинності після оприлюднення.
Повторний розгляд питань місцевої ініціативи на сесії міської ради проводиться не раніше, ніж через рік після прийняття попереднього рішення з цього питання.
ГЛАВА 3.6.
ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ
Стаття 51
Громадські слухання - зустріч членів територіальної громади, депутатів міської ради, міського голови, інших посадових осіб міської ради, її виконавчих органів та органів самоорганізації населення з метою вивчення громадської думки стосовно питань, які виносяться на обговорення. Положення про громадські слухання в м. Радивилові (додається).
Стаття 52
Під час громадських слухань члени територіальної громади заслуховують депутатів і посадових осіб, порушують питання та вносять пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування.
Стаття 53
Підготовку та проведення громадських слухань забезпечують секретар міської ради та апарат ради.
Стаття 54
Дата проведення громадських слухань доводиться до відома громадян не пізніше, ніж за 14 днів до їх проведення через міські засоби масової інформації та через вуличні та будинкові комітети.
Стаття 55
Приміщення для проведення громадських слухань забезпечує міська рада.
Стаття 56
Графік проведення зустрічей з депутатами міської ради складається апаратом міської ради.
Стаття 57
Під час зустрічей з депутатами міської ради обов'язкова участь посадових осіб виконавчих органів міської ради. Перелік посад визначається секретарем ради.
Стаття 58
Не рідше одного разу на рік міський голова звітує перед депутатами міської ради про свою роботу.
Стаття 59
Апарат ради подає на розгляд виконавчих органів ради перелік пропозицій, які внесені за результатами громадських слухань. Пропозиції обов'язково розглядаються виконавчими органами у двотижневий термін після подання та визначається можливість їх виконання. Під час цього розгляду можуть бути присутні депутати міської ради.
Стаття 60
Результати розгляду пропозицій виконавчими органами повертаються в апарат ради, який ставить до відома депутатів міської ради.
Стаття 61
За письмовим поданням депутатів міської ради пропозиції розглядаються виконавчим комітетом на його засіданні або на сесії міської ради.
Стаття 62
Не пізніше 15 грудня поточного року міська рада через місцеві засоби масової інформації інформує громадян міста про результати розгляду пропозицій, які внесені за результатами громадських слухань.
ГЛАВА 3.7.
ГРАМОТИ, НАГОРОДИ І ПОЧЕСНІ ЗВАННЯ
Стаття 63
За заслуги в соціальному, економічному і культурному розвитку міста Радивилова, великий особистий внесок і високу професійну майстерність, що сприяє розвитку території, плідну добродійну діяльність, за виявлений у мирний час героїзм і мужність міська рада з метою заохочення громадян і організацій має право присвоювати почесні звання і нагороджувати:
“Почесний громадянин міста Радивилова”
Почесна грамота та Грамота Радивилівської міської ради
ГЛАВА 3.8.
УЧАСТЬ В РОБОТІ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА РОБОТА НА ВИБОРНИХ ПОСАДАХ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
Стаття 64
Жителі міста мають право бути присутніми на відкритих засіданнях міської ради. Особи, які виявили бажання відвідати сесію міської ради, повинні не пізніше як за три дні до її відкриття подати відповідну заяву на ім’я секретаря ради.
Стаття 65
Жителі міста мають право брати участь у засіданнях виконавчого комітету при розгляді питань, пов'язаних з їх конституційними правами, забезпечення яких віднесено до компетенції міського самоврядування. Для реалізації цього права особи, які виявили бажання брати участь у засіданні виконавчого комітету, подають заяву на ім'я керуючого справами виконавчого комітету не пізніше ніж за три дні до засідання.
Стаття 66.
Жителі міста мають право брати участь у засіданні постійних комісій міської ради під час обговорення проектів міського бюджету та програм соціально-економічного і культурного розвитку.
ГЛАВА 3.9.
ВЗАЄМОДІЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
ТА ОБ'ЄДНАНЬ ГРОМАДЯН
Стаття 67
Об'єднання громадян на території міста Радивилова діють на підставі чинного законодавства України.
Стаття 68
Для проведення масових заходів (зборів, мітингів, демонстрацій тощо) зареєстроване об'єднання громадян повідомляє про це у письмовій формі виконавчий комітет. У повідомленні за підписом керівника організації або осередку необхідно вказати мету, місце та час проведення заходу, передбачувану кількість громадян, які братимуть участь у заході.
Громадський порядок під час проведення заходів забезпечує керівництво об'єднання громадян або його осередку та Радивилівське РВ УМВС України в Рівненській області.
Стаття 69
Для отримання від органів місцевого самоврядування інформації, необхідної для реалізації мети та завдань, об'єднання громадян або його осередок подають письмову заяву за підписом керівника на ім'я міського голови. У заяві необхідно вказати мету надання та об'єм необхідної інформації. Вона надається об'єднанню громадян за підписом міського голови у термін не пізніше місяця з дня подання заяви.
Стаття 70
Причиною відмови у наданні необхідної інформації можуть бути:
- інформація, яка містить державну таємницю;
- інформація, яка не є необхідною для реалізації мети та завдань об'єднання
- громадян;
- конфедеційна інформація, яка можу стосуватись особистого життя громадян, їх здоров’я і таке інше.
Стаття 71
Пропозиції до органів місцевого самоврядування подаються загальними зборами об'єднань громадян або їх осередків у місті на ім'я посадових осіб місцевого самоврядування у письмовій формі за підписом керівника організації. Орган місцевого самоврядування розглядає ці пропозиції та надає обґрунтовану відповідь не пізніше, ніж через місяць після їх надходження.
ГЛАВА 3.10.
ІНШІ ФОРМИ УЧАСТІ ГРОМАДЯН, ЧЛЕНІВ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ МІСТА В ЗДІЙСНЕННІ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
Стаття 72
Жителі міста мають право пропонувати органам місцевого самоврядування нові форми участі в здійсненні місцевого самоврядування, якщо вони не суперечать чинному законодавству України. Органи та посадові особи місцевого самоврядування сприяють становленню та розвитку нових форм участі громадян у здійсненні місцевого самоврядування.
РОЗДІЛ ІV.
ОРГАНИ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ В МІСТІ
ГЛАВА 4.1.
СИСТЕМА ОРГАНІВ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ
Стаття 73.
Органи самоорганізації населення - це органи, створені за ініціативою жителів міста з дозволу міської ради (будинкові, вуличні, квартальні, окружні комітети та інше).
Стаття 74.
Систему органів самоорганізації населення в місті складають: будинкові, вуличні, квартальні, окружні комітети:
ради (комітети) самоврядування в мікрорайонах міста, житлових комплексах тощо.
Стаття 75.
Строк повноважень органів самоорганізації населення визначаються жителями відповідних територій міста самостійно.
ГЛАВА 4.2.
ПОРЯДОК ФОРМУВАННЯ ОРГАНІВ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ
Стаття 76
Порядок формування органів самоорганізації населення визначається чинним законодавством та цим статутом.
Стаття 77
Для отримання дозволу на створення відповідного органу самоорганізації населення члени територіальної громади міста в порядку визначеному цим статутом, звертаються до міської ради.
Стаття 78
Міська рада може наділяти органи самоорганізації населення власною компетенцією, фінансами та майном.
Стаття 79
Вибори органів самоорганізації населення відбуваються на загальних зборах громадян за місцем проживання або на конференціях представників після одержання ініціативною групою копії рішення міської ради про дозвіл на створення відповідного органу. Порядок проведення таких загальних зборів громадян має відповідати главі 2.5 цього статуту.
РОЗДІЛ V.
ГАРАНТІЇ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ.
ГЛАВА 5.1.
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ І ПОСАДОВИХ ОСІБ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ПЕРЕД ТЕРИТОРІАЛЬНОЮ ГРОМАДОЮ.
Стаття 80.
Органи та посадові особи місцевого самоврядування, які підзвітні, підконтрольні та відповідальні перед територіальною громадою, один раз на рік інформують населення міста про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку, виконання бюджету, з інших питань місцевого значення. Порядок надання цієї інформації, способи її оприлюднення визначаються міською радою та міським головою.
Стаття 81
Посадові особи місцевого самоврядування зобов'язані щомісяця проводити прийом жителів міста з особистих питань. Перелік осіб та графіки прийому громадян, узгоджені з міським головою, оприлюднюються через засоби масової інформації не рідше одного разу на рік.
Стаття 82. Реалізація права територіальної громади на дострокове припинення повноважень органів та посадових осіб місцевого самоврядування відбувається у відповідності із чинним законодавством.
ГЛАВА 5.2.
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ ТА ПОСАДОВИХ ОСІБ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ПЕРЕД ЮРИДИЧНИМИ ТА ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ
Стаття 83. Органи та посадові особи місцевого самоврядування зобов'язані не допускати неправомірних рішень і дій, що ведуть за собою відшкодування збитків за рахунок коштів міського бюджету та власних коштів посадових осіб. Така ж відповідальність наступає і в результаті бездіяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування. Порядок відшкодування встановлюється Законом.
Додаток №1
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок використання герба та прапора міста Радивилова
1.Герб та прапор міста Радивилова є офіційними символами органу місцевого самоврядування та виконавчої влади.
2.Власником герба та прапора міста Радивилова є Радивилівська міська рада. Оригінали герба та прапора міста Радивилова та дане Положення зберігаються у міській раді.
3.Прапор міста Радивилова використовується у таких випадках:
- у дні державних та місцевих свят;
- під час проведення урочистих заходів;
- під час відкриття та закриття сесійних засідань міської ради.
4. Герб міста Радивилова використовується в:
державних закладах, громадських місцях, вищих навчальних закладах, школах;
місцях проведення державних та місцевих свят;
під час проведення урочистих заходів.
5.Виключене право на використання герба та прапора міста Радивилова належить Радивилівській міській раді.
6.Радивилівська міська рада має право вимагати припинення несанкціонованого користування гербом та прапором міста Радивилова і відшкодування заподіяної цим шкоди у порядку, встановленому чинним законодавством.
7.У разі порушення юридичними та фізичними особами цього Положення вони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
Додаток №2
ПОЛОЖЕННЯ ПРО ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ В МІCТI РАДИВИЛОВІ
І.3агальні положення.
1.1. Громадські слухання є формою участі громадськості в здійсненні повноважень місцевого самоврядування, які передбачені Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», статутом міста.
1.2. Метою проведення громадських слухань є ознайомлення громадськості міста з позицією міської влади з актуальних проблем міста та отримання від мешканців міста пропозицій та зауважень з цих питань у формі безпосереднього спілкування.
1.3. Слухання проводяться на засадах добровільності, гласності, відкритості та свободи висловлювань.
1.4. Результати проведення громадських слухань носять рекомендаційний характер для міської ради та виконавчих органів міської ради.
1.5. Громадські слухання не можуть проводитися з питань, що стосуються:
- питань, не віднесених до компетенції місцевого самоврядування;
ініціатив, що носять політичний характер загальнодержавного значення.
1.6. Громадські слухання не можуть проводитися менш як за три місяці до проведення виборів органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
1.7. Наступні громадські слухання з одного й того ж питання на відповідній території проводяться не раніше одного року після проведення попередніх.
1.8. Громадські слухання проводяться у термін, що не перевищує двох місяців з дня реєстрації ініціативи щодо проведення таких слухань.
1.9. Громадські слухання проводяться щодо питань, які мають відношення до мешканців усього міста;
1.10. Питання організації й проведення громадських слухань регулюються законодавством, статутом міста і цим Положенням.
ІІ. Ініціювання громадських слухань
2.1. Суб’єктами права ініціювання громадських слухань у порядку, визначеному цим Положенням (далі – Ініціатор), є:
- мешканці міста;
- міська рада; .
- міський голова;
- депутати міської ради;
- міськвиконком.
2.2. Для реєстрації ініціативи з проведення громадських слухань до міської ради подається підписний лист з підписами ініціаторів громадських слухань.
2.3. Реєстрація ініціативи здійснюється апаратом міської ради у випадках, якщо ініціативу підтримано :
- не менш як однією третьою від чисельного складу міської ради;
- міським головою;
- не менш як трьохстами мешканців, котрі мають виборче право у випадку, якщо проблема стосується всього міста;
2.4. У випадку ініціювання громадських слухань мешканцями міста апарат міської ради реєструє ініціативну групу в кількості не менше двадцяти осіб, котрі мають виборче право, у випадку ініціювання громадських слухань із проблем, що стосуються всього міста чийого частини.
2.5. Для реєстрації подання (заяви) проведення громадських слухань до апарату ради подається заява суб’єкта ініціативи, підписана міським головою від імені міської ради, виконкому міської ради, відповідною кількістю депутатів міської ради чи всіма членами ініціативної групи, в якій зазначаються:
- проблема, винесена на обговорення на громадські слухання;
- територія, на яку розповсюджується проблематика, що ті виносять на обговорення на громадські слухання.
особа чи особи, уповноважені представляти ініціативну групу, групу депутатів.
2.6. Апарат міської ради реєструє заяву в Книзі реєстрації місцевих ініціатив, зборів та громадських слухань міської ради.
2.7. Протягом семи днів апарат міської ради організовує зустріч членів ініціативної групи з відповідальними працівниками міськвиконкому для розгляду питань, поставлених у заяві на проведення слухань на предмет їх вирішення органами самоврядування відповідно до власної компетенції у встановлені терміни. У разі якщо така зустріч не відбулася з причин, не залежних від ініціативної групи, або коли в результаті зустрічі не було досягнуто узгодженого рішення, ініціативна група розпочинає збір підписів на підтримку ініціативи для проведення громадських слухань.
2.8. Секретар міської ради затверджує форму підписного листа.
2.9.1.Підписний лист повинен містити такі дані:
- назва теми проведення громадських слухань;
- прізвище, ім’я та по-батькові особи, котра підписує лист;
- дата народження;
- місце постійного проживання;
- підпис.
2.10. Апарат міської ради видає підписний лист, який може копіюватись ініціативною групою способом, що забезпечує автентичне відображення зразка підписного листа.
2.11.Кількість необхідних для реєстрації підписів розраховується апаратом міської ради і фіксується за підписом секретаря міської ради на копії заяви про ініціювання громадських слухань.
2.12. Підписи на підтримку ініціативи подаються до міської ради протягом п’ятнадцяти днів з дня видачі підписних листів.
2.13. Рішення про реєстрацію ініціативи приймається секретарем міської ради протягом п’яти робочих днів з дня подання заяви (для міської ради, міського голови, міськвиконкому та депутатів міської ради) чи підписних листів (для ініціативної групи громадян), про що ініціатора повідомляють, але не пізніш трьох календарних днів.
2.14. апарат міської ради може перевіряти достовірність підписів у підписному листі, який подається ініціативною групою, і повідомити про недостовірність деяких з них. У цьому випадку ініціативна група може додатково протягом трьох днів дібрати відповідну кількість підписів.
2.15. Рішення про реєстрацію ініціативи оприлюднюється протягом семи днів.
ІІІ. Підготовка громадських слухань
3.1. Протягом п’яти робочих днів після реєстрації ініціативи виконавчий орган міської ради за участю ініціаторів громадських слухань затверджує план проведення заходів з організації та провадження громадських слухань.
3.2. План проведення заходів з організації та проведення громадських слухань повинен передбачати:
- - створення дорадчого комітету з проведення громадських слухань;
- - створення, в разі необхідності, експертних груп із проблем, що їх пропонують розглянути на громадських слуханнях;
- - календарний план проведення заходів з організації та проведення громадських слухань.
3.3. Дорадчий комітет створюється розпорядженням міського голови та включає в себе:
- - посадову особу, яка відповідає за підготовку громадських слухань;
- - представників Ініціаторів громадських слухань;
- - депутатів міської ради (за згодою);
представників громадських організацій (за згодою).
Кількість членів дорадчого комітету визначається з розрахунку 7-15 осіб із врахуванням різних точок зору на проблему, що розглядається.
3.4. Дорадчий комітет відповідає за вироблення рекомендацій з питань, що їх виносять на громадські слухання.
3.5. Дорадчий комітет очолює представник Ініціатора громадських слухань.
3.6. Регламент проведення засідань дорадчого комітету визначається самим комітетом.
3.7. Експертні групи утворюються розпорядженням міського голови за рекомендацією дорадчого комітету.
3.8. Експертні групи відповідають за підготовку експертних висновків з питань, які виносяться та доповідають їх на громадських слуханнях.
3.9. Виконавчий комітет міської ради забезпечує роботу дорадчого комітету та експертних груп із підготовки громадських слухань.
3.10. Органи й посадові особи місцевого самоврядування, адміністрація підприємств, установ та організацій, що перебувають у комунальній власності, сприяють проведенню громадських слухань і надають дорадчому комітету, на його прохання, необхідні для зборів інформаційні матеріали.
IV. Проведення громадських слухань
4.1. Громадські слухання проводяться протягом одного місяця з дня реєстрації ініціативи про його проведення або в інший час, запропонований ініціатором слухань.
4.2. Час та місце проведення громадських слухань визначаються розпорядженням міського голови за рекомендацією дорадчого комітету.
4.3. Про час та місце проведення громадських слухань повідомляють у засобах масової інформації не пізніш п’яти днів до їхнього проведення.
4.4. Проводить громадські слухання голова дорадчого комітету або уповноважена ним особа.
4.5. На громадських слуханнях приймається регламент його роботи, який обов’язково передбачає доповідь представника Ініціатора слухань, доповідь від дорадчого комітету, виступи від експертних груп, відповідальні особи.
4.6. Не допускається розгляд питань та прийняття рішень, які не стосуються теми слухань та не були внесені до порядку денного громадських слухань.
4.7. Всі пропозиції учасників громадських слухань заносяться до протоколу засідання, за яке відповідає секретар слухань.
4.8. Секретарем слухань є представник дорадчого комітету.
4.9. Головуючий може перервати оратора, якщо його виступ не стосується теми слухань.
V. Документування та правові наслідки
5.1. Протокол громадських слухань готується головою дорадчого комітету та секретарем і подається секретаріату міської ради не пізніш трьох робочих днів після проведення громадських слухань.
5.2. Протокол повинен містити:
- - тему, час і місце проведення слухань;
- - пропозиції дорадчого комітету;
- - кількість учасників громадських слухань, у т.ч. мешканців відповідної території;
пропозиції, що їх висловлювали на слуханнях їх учасники;
результати голосування.
5.2.1. Протокол готують у трьох примірниках, один з яких передається на зберігання апарату міської ради, другий – представнику Ініціатора, третій примірник вивішують на інформаційному стенді міської ради для ознайомлення.
5.3. За результатами громадських слухань секретар міської ради подає для розгляду на найближчу сесію міської ради висновки та пропозиції.
5.4. Висновки та пропозиції за результатами громадських слухань підлягають опублікуванню в засобах масової інформації, засновниками яких є міська рада, після їх оприлюднення на сесії міської ради.
5.5. Сесія міської ради може прийняти окреме рішення за результатами проведення громадських слухань.
VI. Перехідні та прикінцеві положення
6.1. Дане Положення набуває чинності з дня його оприлюднення.
6.2. Виконкому міської ради виготовити Книгу реєстрації місцевих ініціатив, зборів та громадських слухань у відповідності до цього Положення.
|